Jak używać Netflixa do nauki języków obcych

Jak używać Netflixa do nauki języków obcych

Jak używać Netflixa do nauki języków obcych

Chciałbyś wiedzieć, jak używać Netflixa do nauki języków obcych? Sprawdź kilka praktycznych wskazówek, jak to efektywnie robić.

Netflix to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu przez dzisiejszą młodzież.

Jest to serwis, który udostępnia użytkownikowi dostęp do ogromnej bazy filmów, seriali i rozmaitych programów.

Ofertę stanowią zarówno produkcje własne Netflixa, jak i innych wytwórni. Większość osób lubi od czasu od czasu obejrzeć film lub serial.

Mało kto jednak korzysta z tego, że równocześnie może mieć to dodatkowo walor edukacyjny.

Może być bowiem doskonałym sposobem na naukę języków obcych, zdecydowanie skuteczniejszym od szkoły, a czasami nawet specjalistycznych kursów!

Jak używać Netflixa do nauki języków obcych

Naukę języka obcego za pomocą Netlixa warto rozpocząć od wybrania filmu lub serialu, którego językiem oryginalnym jest właśnie ten, który zamierzamy doszkolić.

Zdecydowana większość produkcji oryginalnie jest po angielsku, ale znajdziemy również i takie po hiszpańsku, szwedzku, norwesku czy niemiecku – wybór jest naprawdę duży!

Na Netflixie zawsze istnieje możliwość ustawienia odtwarzania konkretnego filmu lub serialu w języku oryginalnym, bez żadnego polskiego lektora.

Można więc bez przeszkód ćwiczyć w ten sposób rozumienie ze słuchu. A w razie trudności zatrzymywać film i sprawdzać w słowniku konkretne słówka. Oczywiście jest to „trudniejsza” wersja.

W ramach łatwiejszej, jeżeli nie opanowaliśmy języka w stopniu pozwalającym w miarę komfortowe rozumienie ze słuchu, możemy dodać również napisy w oryginalnym języku.

TIP:  sprawdź, jak włączyć napisy i alternatywną ścieżkę dźwiękową – https://help.netflix.com/pl/node/372

W ten sposób jesteśmy od razu zaznajamiani nie tylko z wymową, ale także z pisownią nowych słówek. Trafiając na drobną niejasność, nie trzeba od razu przechodzić do słownika.

Wystarczy na chwilę przełączyć na napisy w języku polskim, które dodane są do każdej produkcji dostępnej w naszym kraju.

Oczywiście to zatrzymywanie i upewnianie się co do znaczenia wyrazów może być w pewnym sensie uciążliwe, ale daje doskonałe efekty.

Po obejrzeniu kilku sezonów seriali w ten sposób, widać pierwsze efekty i samemu zauważa się, że konieczność zatrzymywania jest coraz to rzadsza.

Systematyczna praca tego rodzaju znacznie poprawia nasze ogólne znajomości językowe. A przede wszystkim te związane z bieżącą komunikacją na co dzień.

Jakie są zalety takiej nauki?

Uczenie się języka obcego poprzez oglądanie filmów i seriali, to łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Większość z nas lubi spędzać w ten sposób wolny czas. A przy okazji robi coś, co może zaprocentować pozytywnie w przyszłości.

Dodatkowo, w serialach używa się zazwyczaj słownictwa potocznego. W przypadku języka angielskiego są to np. liczne wyrażenia, idiomy czy kolokacje.

Jest to ten gatunek wiedzy, który najczęściej pomijany jest w formalnych podręcznikach do nauki.

Natomiast bardzo przydaje się podczas używania języka obcego w praktycznych życiowych sytuacjach.

Wielu z nas zna ten moment, kiedy po dłuższym okresie nauki języka jedziemy wreszcie do kraju, gdzie się go używa… i wydaje nam się, że nie rozumiemy kompletnie nic.

Filmy i seriale mogą właśnie zmniejszyć poczucie dyskomfortu, które w pojawia się w tego typu sytuacjach i szybciej przełamać pierwsze lody!

Jeżeli chciałbyś wykorzystać tę platformę streamingową nie tylko w celach rozrywkowych, rozważ nawet krótki okres na sprawdzenie jej.

W sieci można szybko i łatwo nabyć specjalne karty podarunkowe, które umożliwiają praktycznie anonimowe korzystanie z serwisu – https://finansepersonalne.pl/netflix-karta-podarunkowa/